Nová registrace

Neaktuální sezóna

Pozor, nacházíte se v detailu jednoho z předchozích ročníků závodu. Tato stránka o závodě není pro tento rok aktuální. Doporučujeme přejít na aktuální ročník závodu! Pokud si chcete pouze prohlédnout informace z předchozího ročníku, ignorujte prosím toto oznámení a pokračujte.

Přejít na letošní ročník

25.
srpen

FOX Enduro Race Morávka

Malá Morávka | 17° 18' 14.321" E 50° 2' 0.756" N
On-line registrace do 18.08.2019

Enduro závody na Kopřivné nabízí 5 různorodých erzet + 1 prolog, které spojují Malou Morávku a Karlov pod Pradědem. 3 měřené úseky využívají a kombinují stávající tratě v bike parku Kopřivná, jedna trať závodníky přivede do vedlejšího údolí do Karlova pod Pradědem, kde je v areálu Myšák vyznačena jedna erzeta. Tratě disponují různou délkou, ale takřka stejným převýšením okolo 200m. Celkový okruh závodu bude kolem 25km dlouhý.

Vyznačení a stavbu tratí má na starosti přední český biker Kamil Tatarkovič.Zázemí celého závodu je v Malé Morávce, ve Ski areálu Kopřivná pod Pradědem.Celý závod odstartuje již v sobotu 24.8.2018 ve 18:00, kdy se pojede na sjezdovce ve Ski Areálu Kopřivná úvodní prolog!

Konání závodu umožnil podnik Lesy České republiky,s.p. Závody horských kol se konají na území, které spravuje státní podnik Lesy České republiky. Jsou to i Vaše lesy, chovejme se tedy ohleduplně.

Mapka závodu ZDE

STARTOVNÍ ČASY NA SOBOTNÍ PROLOG ZDE . POZOR STARTOVNÍ ČASY JSOU POUZE PRO PŘEDEM PŘIHLÁŠENÉ ZÁVODNÍKY. PŘESNÉ STARTOVNÍ ČASY KAŽDÉ KATEGORIE SE MOHOU ZMĚNIT PODLE POČTU PŘIHLÁŠENÝCH NA MÍSTĚ. TYTO ČASY BUDOU VYVĚŠENY ZÍTRA PO SKONČENÍ PREZENTACE V AREÁLU ZÁVODU. 

PROPOZICE FOX ENDURO RACE MALÁ MORÁVKA

REGISTRACE A PREZENTACE: Ski areál Kopřivná, Malá Morávka (Jeseníky) 

parkoviště: Ski areál Kopřivná - 50.0344911N, 17.3088972E 

sobota 24. 8. 2019 od 14:00 do 18:00 
neděle 25. 8. 2019 v neděli není možná registrace na místě

STARTOVNÉ: Startovné 15 a více let

do konce Února: 600Kč
od Března: 700Kč poslední možné přihlášení do závodu je neděle 18.8. 23:59:59
na místě: 900Kč (*pouze hotovost)

Startovné do 15 let (Grom a Rookie)

od Února: 200Kč poslední možné přihlášení do závodu je neděle 18.8. 23:59:59
na místě: 250 Kč (*pouze hotovost)

KATEGORIE:
Race U21M 17-20 let
Race Elite 21-29 let
Race Muži 30-39 let
Race Muži 40 a více
Race U21Z 17-20 let
Race Ženy 21 a více

Hobby Junioři 15-20 let
Hobby Muži 21 a více
Hobby Ženy 15 a více

Grom 6-10 let
Rookie 11-14 let

START: prolog v sobotu v 18:00, první startuje dětská kategorie dle čísel sestupně, následovat bude kategorie Hobby a Race. Kategorii Hobby a především Race doporučujeme vzít minimálně jedno světlo. Prolog není povinný, pokud se rozhodněte nezávodit dostanete do hlavního závodu čas nejpomalejšího závodníka Vaší kategorie. Hlavní závod startuje v neděli v 09:00. Vyjíždět se bude v 5min intervalech, kdy se do závodu vydá vždy 10 závodníků. Startovat se bude v obráceném pořadí, tedy nejvyšší číslo kategorie Hobby pojede první, nejnižší číslo kategorie Race vystartuje poslední.


CÍL: Ski areál Kopřivná, Malá Morávka

TRATĚ: 
RZ1 - jede pouze kategorie Race. Nejtěžší erzeta v areálu Bike Parku Kopřivná na sjezdové trati
RZ2 - společná pro všechny kategorie. Tato erzeta kopíruje nejoblíbenější FUN trail v bike parku
RZ3 - čistě hrabanková erzeta mimo areál, která zavede závodníky do vedlejšího údolí Karlova pod Pradědem
RZ4 - zbrusu nová erzeta v novém Bike Parku Karlov
RZ5 - záverečná erzeta zavede závodníky opět do areálu Bike Parku Kopřivná. Hobby a Race pojedou více hrabankovou variantu, dětské kategorie budou mít první polovinu odlišnou, trochu jednodušší, druhou polovinu tratě mají všichni stejnou.

PROLOG: pojede se na sjezdovce v Bike parku Kopřivná. Na závodníky bude čekat cca 1 minutu dlouhá trať, která odstartuje závodění v Malé Morávce. Pár klopenek, pár odkloněných zatáček, nějaký ten skok. To vše bude součástí prologu, který se bude započítávat do celkového pořadí. Start je v 18:00, první pojedou dětské kategorie, potom Hobby a následovat bude Race. Všechny kategorie jedou v obráceném pořadí. Odhadovaný konec je kolem 21:00, tedy posledním závodníkům doporučujeme vzít si osvětlení na kola/helmy.

DĚTSKÉ ZÁVODY: sobotní prolog je i pro děti, start od 18:00 dle startovních čísel sestupně. Nedělní hlavní závod začíná od 10h. Start v areálu závodu. První pojedou RZ5 na kterou se dostanou lanovkou, poté po odjetí všech závodníků na RZ2 pojedou tuto erzetu. Vývoz taktéž lanovkou. Doprovod povolen. Vyhlášení dětských kategorií od 16h.

ČASOVÝ LIMIT ZÁVODU: 4:00h pro Hobby, 4:30h pro Race = od startu do závodu. (může být navýšen z důvodu špatných podmínek na trati)

OBČERSTVENÍ: občerstvovačka Nutrend v areálu závodu, druhá občerstvovačka na RZ 3 a 4. 

SERVIS: servisní stan Kastar v areálu závodu

LANOVKA: ve Ski Areálu Kopřivná bude celou sobotu k dispozici vlek (včetně večerního prologu)

SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ: 16:00 až 16:30 v areálu závodů

POVINNÁ VÝBAVA: helma (důrazně doporučujeme integrální helmu, XC/enduro helma povolena), povinností je chránič páteře nebo batoh s integrovaným a certifikovaným chráničem páteře. Používat lze pouze jedno kolo a komponenty, které musí závodník vozit celou dobu sebou. Cizí pomoc není dovolena. Dále doporučujeme dlouhoprsté rukavice,chrániče kolen a loktů,brýle.

Cesta k závodu

Praha – Hradec Králové – Moravská Třebová – Mohelnice – Uničov – Rýmařov – Malá Morávka
Brno – Olomouc – Šternberk – Rýmařov – Malá Morávka

Ubytování

Horský hotel Kopřivná nebo Pension Mája
Malá Morávka
www.koprivna.cz
koprivna@koprivna.cz
554 273 152, 777 745 374

 

 • HLAVNÍ PARTNEŘI
  Nutrend  logo Giant 20 RGB  Trek logo origin primary black  STRABAG teams work    
 • DODAVATELÉ
         bikeporn logo katmar lipenceDatový zdroj 13x  new Oneal  lawi2   rouvyDatový zdroj 1
 • SERVISNÍ DEPO
   Kolofix logo  
 • HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  ceska televize iVelo logo modre logo velo mtbs PB corporate RGB  špindl EWS Qualifier