Nová registrace

Enduro Race Morávka nezklamal

5 pestrých erzet. večerní prolog. přes 200 závodníků. borůvkové hody a tuny prachu. To vše bylo možné zažít během jednoho závodního víkendu v Malé Morávce pod Pradědem v bikeparku Kopřivná.

 

Malá Morávka a Karlov pod Pradědem zažili uplynulý víkend svoji premiéru v české Enduro Serii. Pro závodníky bylo připraveno 5 erzet. které byly namotány v Bikeparku Kopřivná. Ski Areálu Myšák a jedna erzeta vedla lesem mezi zmíněnými areály a přivedla závodníky z jednoho údolí do druhého. Jezdci si mohli užít jízdu na čerstvě vyhrabaných jednodušších tratích v lese a zároveň využívali části stabilních bikeparkových drah. Stavbu tratí měl stejně jako v Koutech na starosti Kamil Tatarkovič.

/

Nedělní start v Kopřivné. První skupinka se vydává směrem do kopce na 1. RZ... 

Velkou novinkou v seriálu byl večerní prolog. který se jel již v sobotu za umělého osvětlení ve Ski Areálu Kopřivná jako zpestření nejen pro závodníky. ale i pro diváky. kterých bylo podél trati i díky Borůvkovým hodům opravdu požehnaně. Závodníci se museli poprat s několika zrádnými odkloněnými zatáčkami. většími boulemi a jedním krátkým šlapavým úsekem. To vše těm nejrychlejším zabralo necelou minutu! Králem prologu se nakonec stal Michal Prokop. který si nesl náskok necelé sekundy do nedělního hlavního závodu. 

/

 Skvělá divácká kulisa doprovázela sobotní noční osvětlený prolog

Tratě v Malé Morávce se vyznačují stejným převýšením (zhruba 200m). ale různou délkou a charakteristikou. Dohromady jsou namotané na zhruba 25km dlouhém okruhu. Závod začal nejdelší a fyzicky nejnáročnější erzetou. díky které se závodníci dostali hned do tempa. Dvojka byla celá z kopce a náročného šlapání na ní moc nebylo. Rychlé  pasáže střídaly retardéry do lesa přes zábavné boule. Závodníci se touto erzetou dostali do Karlova pod Pradědem. kde už na ně čekal výstup k horní stanici Ski Areálu Myšák. na start třetí erzety. Ta se vyznačovala odkloněnými zatáčkami na začátku i na konci. uprostřed se motala v pomalejším tempu mezi stromy. Čtvrtá erzeta byla opět v areálu bikeparku Kopřivná. Jednalo se o kombinaci freeridové tratě s čerstvou pomalejší hrabankou. A to nejtechničtější čekalo na závodníky nakonec. Pátá erzeta kopírovala sjezdovou tra plnou kořenů. kamenů. byla i nejkratší a vedla nejvíce z kopce. Právě pro svoji technickou náročnost ji kategorie Hobby vynechávala a užili si ji pouze závodníci z kategorie Race.

 /

Závody byly nakonec velmi napínavé a jezdci předváděli skvělé výkony. Jako nejsilnější se nakonec ukázal Jirka Fikejz. který dokázal vyhrát před Michalem Prokopem. Přemkem Tejchmanem. Matějem Vitkem a Ondřejem Zeleným.

/

Muži Race: (zleva) Matěj Vitko. Michal Prokop. Jirka Fikejz. Přemek Tejchman a Ondra Zelený 

 

Kategorii Race Maters ovládl Jakub Hnidák před Tomášem Vopálenským a Martinem Papalou. Nejrychlejšími ženami byly Jana Horáková. Andrea Drengubáková a třetí Lucie Kubínová. 

V kategorii Hobby si pódiová umístění rozdělili závodníci následovně:  

Hobby Muži - 1. Pavel Macek. 2. Ondřej Junek. 3. Jakub Najdek.

Hobby Junioři - 1. Vojtěch Bláha. 2. Martin Pešák. 3. Maxim Adami

Hobby Ženy - 1. Dominika Durčáková. 2. Lucie Müllerová. 3. Kateřina Tatarkovičová

 

Kompletní výsledky najdete ZDE.

 

A jak si závody užili ti nejrychlejší?

Jana Horáková

„Malou Morávku mám moc ráda. Jsou tam super lidi a prostředí je krásný. Je tam hezké poježdění. což se ukázalo i během závodu. Organizátoři předvedli skvělou práci a jednotlivé erzety se povedly. Bavilo mě to. a nakonec i to počasí vyšlo. Škoda jen. že v první a druhé Erzetě mi spadl řetěz. Hezky jsem si zazávodila a vítězství byla taková třešnička na dortu za skvělým víkendem. Dobrým zpestřením byl i sobotní prolog“

/

Jana Horáková (vlevo) společně s Tomášem Hyklem při transferu na 1. RZ... 

 

Jiří Fikejz

„Závod v Malé Morávce dopadl přesně podle plánu. takže jsem maximálně spokojený. Po delší letní pauze. kdy jsem trénoval hlavně na silničce. jsem měl trochu strach. jak si tělo poradí s maximální intenzitou v horku. ale nakonec to docela letělo. Po sobotě a celodenním ježdění jsem byl večer hodně unavený. ale atmosféra na prologu byla skvělá a fandilo se neskutečně. V neděli ráno jsem marně vyhlížel d隝. protože extrémně suché podmínky v prachu jsou velmi zrádné a moc mi to nejde. První tři erzety jsem se snažil jet najistotu a zbytečně neriskovat v odkloněných zatáčkách. Čtyřku i pětku jsem jel na hranici možností. pár drobných chyb jsem se nevyvaroval. ale i tak jsem byl s jízdou a výkonem velmi spokojený. Kolo fungovalo parádně a neměl jsem za víkend jediný problém. Rád bych poděkoval všem. co se podíleli na stavbě a organizaci závodu. byl to opravdu výživný víkend plný kvalitního ježdění.“

/

Jirka Fikejz při přejezdu úvozové cesty na 2. RZ zvolil jistotu... 

 

Michal Prokop

„Po loňském povedeném enduru v Malé Morávce jsem čekal. co si na nás organizátoři vymyslí letos. Změny byly sice jen kosmetické. ale zase o kus k lepšímu. Novinka v podobě nočního prologu byl super nápad a podle ohlasů jezdců i nadšených diváku se zamlouval. Já jsem byl v cíli rád. že jsem vůbec dojel. protože kvůli dvěma defektům jsem loni musel ze závodu odstoupit a ani letos v sobotním tréninku štěstí moc nepřálo. Dvě prořízlé gumy a ohnutá řidítka po pádu mi hned v sobotu připomněly loňský rok. Nicméně letos jsem dojel bez defektu a po menších chybách na 2. místě. Závod jsem si užil. erzety byly peckově připravené. takže  za mě spokojenost.“

/

Michal Prokop v akci na technické části závěrečné 5. RZ 

 

Přemek Tejchman

„Po pátečním příletu z kanadského Whistleru jsem unavený nastoupil do sobotního nočního prologu. který byl milým zpestřením této série. Moc jsem toho na neděli nenatrénoval. takže jsem byl fakt zvědavý. jak to dopadne. Na můj vkus byla celá tra hodně rovinatá. ale hodně se mi líbila 2 a 5 RZ. Celý závod jsem si užil. ale moje nohy na tom nebyly moc dobře. takže jsem byl za ten třetí flek fakt rád.“

/

Přemek Tejchman finišuje do cíle sobotního nočního prologu

 

Foto: Miloš Lubas

 

Fotogalerii najdete ZDE. (bude průběžně doplňována o nové fotky)

 • HLAVNÍ PARTNEŘI
  Nutrend  logo Giant 20 RGB  Trek logo origin primary black  STRABAG teams work    
 • DODAVATELÉ
         bikeporn logo katmar vtkulate  new Oneal  lawi2   rouvyDatový zdroj 1
 • SERVISNÍ DEPO
   Kolofix logo  
 • HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  ceska televize iVelo logo modre logo velo mtbs PB corporate RGB  špindl EWS Qualifier