Nová registrace

Specialized Enduro Race Zadov

Třetí závod české Enduro Serie se konal na Zadově a organizátorům se podařilo závodníky příjemně překvapit novou a vylepšenou tratí. která byla daleko zábavnější než v minulých letech.

 
Na závodníky čekalo tentokrát 5 kratších erzet .které byly vyznačeny na dvou kopcích. Nechyběly rychlé úseky. technika ani nelehké transfery s nimiž se museli závodníci popasovat. Pro letošní rok místní organizátoři připravili 3 nové RZ. díky kterým odpadlo tolik neoblíbené šlapací úseky a přibylo více technických úseků. I na ostatních dvou RZ proběhly větší či menší úpravy. 
Vzhledem k tomu. že tratě na Zadově nejsou tolik technicky náročné. jela i kategorie HOBBY všechny měřené úseky. tedy stejný počet erzet jako kategorie RACE. Všichni závodníci si tak mohli dosyta užít okruh o celkové délce zhruba 24km. 
Novinkou byla i možnost využití lanovky Kobyla pro sobotní trénink. díky čemuž mohli závodníci více potrénovat určité erzety.
/
 
Enduro závody opět ukázaly své kouzlo a dramatičnost. Největší favorit závoduv kategorii Race Muži. Michal Prokop (Specialized). měl hned na první erzetě technické problémy a po zbytek závodu se musel snažit o to víc. aby se probojoval na stupně. Skvělý závod předvedl Přemek Tejchman (Commencal FDF). který dokázal závod vyhrát. Třetí skončil Milan Myšík (Kur Sport). čtvrtý potom Ondřej Zelený (INOX Author) a pátý Zdeněk Hendrich (Haven Author).
 
A jak celý závod viděli ti nejrychlejší?
Přemek Tejchman
„Oproti loňsku se chystalo pár změn na tratích. a tak jsem se do Zadova dost těšil. Kluci na RZ dost mákli a natrasovali je opravdu super. Mělo to flow a na tratích nechybělo vůbec nic. co k enduru patří. Nebojím se říci. že to byl jeden z nejlepších závodů. co jsem letos jel. Sobotní d隝 nám to sice trošku ztížil. ale i přesto jsem si to náramně užíval. Do závodů jsem šel z plného tréninku. protože se mi blíži důležité závody. a je potřeba ještě maknout. O to větší radost jsem měl. když se mi podařilo celkově vyhrát!“
 
Michal Prokop
„Myslím. že Zadov se hodně povedl. rozhodně dosud jeden z nejlepších závodů letošní enduro sezóny u nás! Jsem rád. že organizátoři zamakali na jednotlivých trailech.  K závodu jsem přistupoval spíš tréninkově. Po Mistrovství Evropy jsem toho měl dost. ale na Zadov jsem se těšil. Bohužel jsem hned v první erzetě po 300m bouchnul ráfek na “rock garden” tak. že mi uteklo zadní kolo a jel celou erzetu na prázdném. Snažil jsem se ztrátu po celý závod dohnat a v cíli jsem bral neuvěřitelné druhé místo.“ 
/
 
Milan Myšík
„Zadov mě velice překvapil. Zprvu jsem měl obavy. jelikož jsem slyšel na tuto lokalitu hodně kritiky po loňském závodu. ovšem opak byl pravdou. Vše klapalo. jak mělo. skvělé zázemí a i jednotlivé RZ. byly opravdu enduro. Transfery po asfaltu. které se daly jet. ale po páté už to bolelo. Za mě rozhodně super závod a díky pořadatelům za něj!  Škoda jen. že někteří ze špičky dali raději přednost enduru na Slovensku. Nakonec mi to dalo celkově na 3.místo. což je trošku zklamání. ale když vezmu v potaz. že Michal Prokop a Přemek Tejchman jsou momentálně evropská enduro špička. tak bude těžké je letos potrápit. Navíc celý červen jsem doháněl školu. takže kolu jsem tento měsíc opravdu moc nedal. Tento víkend mě čeká evropská enduro série v rakouském Soldenu. která je pro mě prioritou. Konkurence bude veliká. ale rád bych atakoval první patnáctku.“
 
Závody si pochvaloval i jeden z organizátorů. Jan Jedlička: „Pro letošní rok se nám podařilo vyčistit na Zadově několik nových trailů. a díky tomu jsme mohli připravit tři nové RZ. I zbylé RZ prošli drobnými úpravami. takže pro letošek bylo na trati spousta novinek. Ohlasy na nové trasy byly většinou kladné. Další novinka. kterou závodníci ocenili bylo možnost využití lanovky během sobotního tréninku. Atmosféře závodu určitě prospělo oddělení od maratonu Kola Pro Život. Oproti loňsku nám letos přálo i počasí. takže doufám. že většina závodníků si závod užila. Škoda jen termínové kolize s dalším enduro závodem na Slovensku a s Českým pohárem DH v Koutech. Díky této kolizi nebylo startovní pole tak početné.“
 
/
 
Velký respekt zaslouží všichni. kteří se do cíle dostali a zvl᚝ ti. kteří se probojovali na stupně vítězů. V jednotlivých kategoriích to dopadlo následovně:
Race Ženy
1. Jitka Škarnitzlová (LIV Cycling Team)
2. Andrea Drengubáková (Giant Cycling Team)
 
Race Masters
1. Jakub Hnidák
2. Tomáš Vopálenský (Petr Čech Sport)
3. Jan Truhlář (9395 bikes)
 
Hobby Muži
1. Mathieu Viry 
2.Marek Pospíšek (KOS Tesla Brno)
3.Miloš Číhák (www.bajkarny.cz)
 
Hobby Junioři
1. Roman Markovec (Česká Spořitelna Specialized)
2.Pael Šofr (Haven Extreme Team)
3. David Kubica
 
Hobby Ženy
1. Markéta Fraňková (Krab Cycles)
2. Dominika Durčáková (Havířov)
 
Nyní nás čeká menší prázdninová pauze a za měsíc a půl. přesněji 16.8. se doufejme všichni sejdeme opět v plné síle na Moravě v Malé Morávce pod Pradědem. kde pojede čtvrtý díl české Enduro Serie 2015!

 

 • HLAVNÍ PARTNEŘI
  Nutrend  logo Giant 20 RGB  Trek logo origin primary black  STRABAG teams work    
 • DODAVATELÉ
         bikeporn logo katmar vtkulate  new Oneal  lawi2   rouvyDatový zdroj 1
 • SERVISNÍ DEPO
   Kolofix logo  
 • HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  ceska televize iVelo logo modre logo velo mtbs PB corporate RGB  špindl EWS Qualifier