Nová registrace

Gravel Blinduro spouští registraci

Někdejší Král české cyklistiky Michal Prokop miluje kolo snad ve všech jeho podobách. Za bikrosovými řídítky dojel až na Olympiádu do Pekingu. Ve fourcrossu získal všechny dostupné tituly a všechny obhájil. Rozjížděl týmový sprint na dráhovém mistrovství světa. A když se po třicítce chopil širokých řídítek enduro biku, zase mu to jde skvěle. Před rokem se ujal role organizátora, když přivedl na svět Blinduro. Dvoudenní enduro závod na oči pro veřejnost.

Letos se pořadatelé beznadějně vyprodaného Blindura chystají krotit berany a pohodovým enduro víkendům nadělují rovnou dva sourozence, oba jako naše partnerské závody. Gravel Blinduro využívá úspěšného konceptu pro všechny cyklisty toužících odbočit dle libosti ze silnice na polní cestu nebo do terénu. Gravel grinders. Štěrkoletce. S nohama oholenýma i řádně chlupatýma :)

Gravel Blinduro Česká Kanada
23-24. června, Staré Město pod Landštejnem

Gravel Blinduro Vysočina
12. srpna, Nové Město na Moravě

Přihlášení do závodu v České Kanadě je možné výhradně online a jen po dva týdny, respektive do naplnění kapacity. Zkušenosti z Blindura mluví jasně. Kdo váhá, nejede!

Registrace začíná už 1. února ve 12:00 zde na stránkách České Enduro Serie www.ceskaenduroserie.cz/zavody-enduro Registrace je určena pro první Gravel závod.


Specialized Vychlopen 4869
*photo Tomáš Vychlopen

Gravel bike je skvělé univerzální kolo. Potřebuješ najet kilometry? Po silnici bez problému. Nebaví tě loktovačky s kamióny? Odboč na polňačku. Zhoupnul/a by ses na trailu? Gravel ti nebrání. Berany protáhneš i tam, kam se s bikem nevejdeš. Nevěříš? Vyzkoušej! Testovací kola různých značek budou při závodech k dispozici.

Závod má prostá pravidla. Povinné je jen kolo s berany a přilba. Opět to budou dva dny. Opět se jede na oči, bez znalosti trati. Trať je složená z měřených úseků a transferů v lážo-plážo tempu. Pojede se zhruba šedesátikilometrový okruh, z toho je asi třetina rychlostních zkoušek po cestách i trailech. V sobotu jedním směrem, v neděli naopak. Nic těžkého pro závodníka, dost náročné, aby hobík nezapomněl. Kategorie pro všechny od 15 let. Startuje se ve skupinách jejichž složení si sami určíte.

GIRO S18 JWatson 95 hires
*photo GIRO

Pořadatelé slibují uvolněnou atmosféru bez tlaku na výsledek, úžasné prostředí, dobré jídlo, kávu, muziku, street art, testování, i workshop s rámařem.

Michal Prokop zve cyklisty všeho druhu:

„V srdci České Kanady jsme našli gravel ráj! Jihovýchodní kout Čech na hranici s Moravou a Rakouskem je nádherný, protkaný cestami a silničkami s nejrůznějším povrchem. Snažíme se ukázat vám toho co nejvíc. Mrkej na tu nádheru www.lasoul.cz/categories/ceska-kanada! Naložíš kolo, kámoše nebo rodinku, a strávíš parádní víkend v přírodě. Bez závodního stresu. Přitom se můžeš hecnout, když chceš. Nebo nech auto doma a doraz rovnou na kole! Centrem dění je Cyklocamp pod Landštejnem. Neřešíme odlišnosti, tak vytáhněte v červnu gravely nebo krosky a přijeďte se vyblbnout.“

Aktuální informace najdete na facebooku www.facebook.com/gravel.blinduro a Instagramu gravel.blinduro.

MP 18 Trnka 1000105
*photo RobTrnka

GIRO S18 JWatson 73 hires
*photo Giro

  • HLAVNÍ PARTNEŘI
    Nutrend  logo Giant 20 RGB  Trek logo origin primary black  STRABAG teams work    
  • DODAVATELÉ
            katmar lipenceDatový zdroj 13x    lawi2   rouvyDatový zdroj 1
  • HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

    ceska televize iVelo logo modre logo velo mtbs PB corporate RGB   EWS Qualifier