Nová registrace
6.-7.
říjen

Rock Machine Enduro Race Ještěd

Liberec | 15° 0' 35.096" E 50° 44' 14.416" N
On-line registrace do 03.10.2018
205 závodníků | Seznam přihlášených

Bikepark Ještěď se nachází v těsné blízkosti města Liberec, kde se v roce 2009 konalo  mistrovství světa v klasickém lyžování. Závod se koná přímo pod kultovní televizní věže. Bikepark je díky své poloze ideálním místem pro německé a polské jezdce, nicméně dostupnost pro české závodníky je také přijatelná. 

Pro závod je připraveno několik měřených erzet, které se nacházejí v bikeparku tak i na přírodních stezky. Je to kombinace všeho co můžete v lese najít. Skálky,kořeny,hrabanka a zase kořeny. Pro závod jsou otevřeny dvě kategorie, hobby a race. 

PROPOZICE ROCK MACHINE ENDURO RACE JEŠTĚD

PREGISTRACE A PREZENCE: Ski areál Ještěd, Liberec

parkoviště: Centrální parkoviště 3 Ski areál Ještěd - 50.7373378N, 15.0097489E 

sobota 6.10. 2018 - 11:00 - 16:00
neděle 7. 10. 2018 - 08:00 - 09:00

STARTOVNÉ: 

Startovné 15 a více let

do 9.9. 500,- Kč
do 3.10. 600,- Kč
na místě 700,- Kč

KATEGORIE:
Race U21M 17-20 let
Race Elite 21-29 let
Race Muži 30-39 let
Race Muži 40 a více
Race U21Z 17-20 let
Race Ženy 21 a více

Hobby Junioři 15-20 let
Hobby Muži 21 a více
Hobby Ženy 15 a více

DĚTSKÉ KATEGORIE GROM A ROOKIE SE NA TOMTO ZÁVODĚ NEKONAJÍ!!!

START: v 9:30 hodin do prvního transferu. Bude se startovat v obráceném pořadí, tedy první na start se postaví kategorie Hobby a poté Race. Startuje se od nejvyššího startovního čísla, po 20 závodnících ve skupině co 10 minut. 

CÍL: Ski areál Ještěd - Skalka

ZÁVOD: 

Kategorie HOBBY pojede celkem 4 erzety (1RZ, 2RZ,3RZ, 4RZ) Na první RZ a poslední se vydá lanovkou a zbytek po vlastní ose. Kompletní popis ZDE    POZOR LANOVKA JEDE KAŽDOU PŮL HODINU!!!

Kategorie RACE pojede celkem 5 erzet( 1RZ, 2RZ, 3RZ, 4RZ, 5RZ) transféry 1,2,3 pojedou po vlastní ose a na RZ4,5 lanovkou. Kompletní popis ZDE    POZOR LANOVKA JEDE KAŽDOU PŮL HODINU!!! 

ČASOVÝ LIMIT ZÁVODU: 4h 30minut (může být navýšen z důvodu špatných podmínek na trati)

OBČERSTVENÍ: občerstvovačka Nutrend v areálu závodů

SERVIS: servisní stan Park Tool a Kastar v areálu závodu

LANOVKA: v pátek lanovka mimo provoz, sobotu na trénik je nutné si permanentku zakoupit dle ceníku provozovatele, ceník zde V neděli bude lanovka jezdit co 30 minut!!! 

SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ: 16:00 v areálu závodů (čas může být pozměněn v den závodu) 

POVINNÁ VÝBAVA: helma (důrazně doporučujeme integrální helmu, XC/enduro helma povolena), povinností je chránič páteře nebo batoh s integrovaným a certifikovaným chráničem páteře. Používat lze pouze jedno kolo a komponenty, které musí závodník vozit celou dobu sebou. Cizí pomoc není dovolena. Dále doporučujeme dlouhoprsté rukavice,chrániče kolen a loktů,brýle.

Trať závodu:

Traťe České Enduro Serie se odehrávají v několika lokalitách Ještědského hřebene. Tyto rychlostní zkoušky (dále také „RZ“. značeny na celkovém přehledu trasy závodu červenou barvou) jsou propojeny neměřenými přesuny (značeno zelenou barvou). které mají vyznačeny doporučené trasy.

Značení trati:

Bude realizováno jako dočasné odnímatelnými cedulkami se šipkami. tzv. mlíkem v místech, kde bude nutné přesně nastavit koridor. Závodníci obdrží mapku s vyznačenými rychlostními zkouškami i doporučenými přesuny. Veškeré značení bude po skončení závodu ekologicky zlikvidováno.RZ

Zajištění trati:

Organizátor zodpovídá za vyznačení prostoru startu a cíle rychlostních zkoušek. Spoluorganizátor zajistí vyznačení trasy, navigaci na rozcestích a hlídky v místech, kde dochází ke křížení trati s jinou lesní či polní cestou a v místech méně přehledných. Na těchto místech budou také turisté informování o pořádání závodu.

Parkování závodníků a návštěvníků:

Zajištěno na centrálním parkovišti Sportovního areálu Ještěd, stejně jako prostory pro registraci, občerstvení, servis apod.

Sociální zařízení:

Jsou zajištěna WC pro účastníky i návštěvníky závodu u spodní stanice sedačkové lanovky na vrch Skalka a na centrálním parkovišti Sportovního areálu Ještěd

Partneři závodu: 

LESY CR hor inv1

Logo SSI Schäfer svg

 

 

 •                                                                                                                                                   GENERÁLNÍ PARTNER 

  technoma

       
 • HLAVNÍ PARTNEŘI
  specialized logo full giant  fox Rock Machine02
 • PARTNEŘI
  bmw
  Skibikecentrum  • PARTNER NOČNÍCH PROLOGŮ
  LZ5 lezyne placeable black r3 Small    

 • DODAVATELÉ
   norco logo Nutrend 2018 haven lawi1  sportobchod
  KOna1 logo  logo Bell Black  Kastar logo katmar ONeal
 • HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  ceska televize iVelo logo modre logo velo mtbs PB corporate RGB  180x90 TG2   DKey1 go