Nová registrace

Enduro Race Špičák 2014 propozice

Již příští neděli 21. 9. se na šumavském Špičáku odehraje předposlední díl Specialized Enduro Serie 2014. Co vás zde čeká a na co se můžete těšit...?  

Předposlední zářijový víkend se na šumavském Špičáku již podruhé uskuteční další ze závodu Specialized Enduro Serie - Enduro Race Špičák. čtvrtý závod letošní série. Vynechat by ho neměl žádný milovník endura a samozřejmě ani nikdo z adeptů na celkové umístění - v průběžném pořadí vede Přemek Tejchman (Commencal Team) před Jirkou Fikejzem (AGang - Enduroteam.cz) a v závodě sbírajícím bramborová umístění Zdeňkem Hendrichem (Haven Extreme). Pokračovat v boji se bude i o cenu Red Bull. kde také vede Přemek Tejchman před JIrkou Fikejzem v mužích a Andrea Drengubáková  (Giant Cycling Team) před Ivanou Pechoutovou (SRAM Rubena Trek) v ženách. Necháme se překvapit. jestli se zraněná ale nezničitelná Andrea postaví na start domácího závodu. i když její video pozvánka na závod trochu napověděla....

 

Bikepark Špičák se během posledních let stal mezi sjezdově zaměřenými bikery pojmem a stejné ambice má i mezi enduristy. Pro letošní rok se  místní pořadatelé maximálně snažili vyslyšet ohlasy účastníků minulého ročníku. Zredukovali počet RZ na polovinu a adekvátně tomu je prodloužili - kromě otestování vaší fyzické kondice a technických dovedností prověří tedy i vaši morálku. Celkově stoupla i technická náročnost jednotlivých RZ. První RZ bude oproti loňskému ročníku z 90% nová. Enduro Race Špičák se letos premiérově podívá i na protější hřeben. kdy druhá RZ bude startovat pod vrcholem Pancíř. Třetí RZ ukáže to nejlepší z bikeparku. Snažili jsme se udělat ten nejrozmanitější závod. který ukáže závodníkům krásu šumavské přírody a místních trailů. 

 /

 

Časový limit závodu bude 3.5 hod. start bude v neděli 21. 9.  v 10:00.

RZ 1: 2.2km -280m

RZ 2: 2.3km -290m Red Bull

RZ 3: 1.5km -270m

/
 
 

Do závodu se lze přihlásit za zvýhodněných podmínek do pondělí 15. 9. 2014 na www.enduroserie.cz . na místě. v Bikeparku Špičák. pak v sobotu 20. 9. od 14:00 do 18:00 a v neděli 21. 9. od 8:00 do 10:00. Tratě budou vyznačené od soboty a mapky RZ dostanete na prezenci také od soboty.

 /

 

Lanovky na Špičák i na Pancíř bude možné využít pouze v tréninku. ceník najdete ZDE

V závodě si každý vše odšlape sám.

 
/
 

K dispozici bude kompletní zázemí Bikeparku Špičák jako je servis kol. mytí kol. záchody. sprchy. ubytování. restaurace atd. 

Těšíme se na Vás v Bikeparku Špičák na 4. závodě Specialized Enduro Serie!

Více na www.enduroserie.cz 

 

/

 

Foto: Miloš Lubas

 

  • HLAVNÍ PARTNEŘI
    Nutrend  logo Giant 20 RGB  Trek logo origin primary black  STRABAG teams work    
  • DODAVATELÉ
            katmar lipenceDatový zdroj 13x    lawi2   rouvyDatový zdroj 1
  • HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

    ceska televize iVelo logo modre logo velo mtbs PB corporate RGB   EWS Qualifier